A NASA történelmi küldetése a vörös bolygón.
A Mars kapcsán az elmúlt években számtalan nagyon fontos hír jött, hiszen a NASA történelmi távlatokban nézve is rendkívüli kutatásokat végez a bolygón, a főszereplők ebben a kutatásban pedig a popkulturális ikonokká váló marsjárók, a Curiosity és a Perseverance. A NASA többek között arra is kíváncsi a bolygón gyűjtött leletek kapcsán, hogy volt-e élet a Marson, és mi történhetett, hogy megváltozott a bolygó felszíne.
Egykor sűrű levegő vette körbe a bolygót, amikor ez megszűnt, akkor hideg sivataggá változott a felszíne.
Pedig egykor vastag légkör, víz és mágneses mező lehetett a Marson, amely lehetővé tette az életet is.
La NASA ha hecho un descubrimiento sorprendente sobre la Vía Láctea: reescribe los hallazgos científicos de nuestra galaxia
Leer más…
Hová tűnt a légkör?
A MIT tudósai szerint a kérdésre a válasz a Mars belsejében található, vagyis a vasban gazdag anyagában. A marsi légkör nagy részét elnyelte a bolygó kérge 3,5 milliárd évvel ezelőtt. Metán formájában nyelte el, és ez reményt adhat arra is, hogy ezt egyszer kinyerjék a bolygóból, és így ebből nyerhet majd az emberiség üzemanyagot a jövőbeni Föld és a Mars közötti utazások során.
Ez a metán tehát még jelen lehet a bolygón, ami nagyon komoly energiaforrás lehet az emberiségnek a jövőbeni kutatások során. A Mars légköre tehát nem tűnt el, ott lehet a szemünk előtt, csupán elbújt.
Los indios llegaron al polo sur de la luna y encontraron cosas increíbles
Leer más…