Mezopotámiában, a sumerok földjén számos érdekes lelet került elő a föld mélyéből, és ezek közül az egyik legrejtélyesebb egy részben törött, ékírásos térkép és tábla, amelynek a megfejtéséhez sokáig hiányzott valami, így a tudósok csak a megtalálása után sok idővel tudták értelmezni, hogy pontosan mit is láthatunk és olvashatunk ezen a dokumentumon, amely közel háromezer éve született Mezopotámiában.
Ez lehet a világ legrégebbi térképe, Imago Mundinak hívják.
Izgalmas elbeszélés is tartozik az egyedi ábrázoláshoz, amely egy olyan helyen keletkezett, amelynek lakói saját területüket tartották a világ központjának. Az ékírásos tábla még több mint 140 éve került a British Múzeumba, ám csak később tudták elolvasni a tudósok, hogy pontosan mit láthatunk rajta. A tábla részletezi azt is, hogy mit gondoltak a körülöttük élő népekről, mit gondoltak azokról, akik a határaikon kívül éltek. Mezopotámia volt számukra a világ központja, mindent ide vezettek vissza.
Sensación mundial en las pirámides de Egipto, se hicieron descubrimientos gigantes en las aguas del Nilo
Leer más…
Ám ez nem minden, nemcsak a fizikailag létező világot ábrázolja a térkép, hanem beszél a világ keletkezéséről is, és azonnal fel is kaphatjuk a fejünket, hiszen a Bibliából is ismert Noé történetét látjuk visszaköszönni ebben a leírásban, persze más nevekkel, de mégis rengeteg hasonlósággal és imerős részlettel. A babiloni hős istene parancsára épít egy bárkát, így menekül meg az özönvíz elől. A bárka pedig egy hegyen kötött ki végül. DE szól az isteneikről is, és olyan fantasztikus lényekkel népesíti be a történetet, mint skorpióemberek vagy éppen oroszlánfejű ember.
Így néz ki tehát a világ legrégebbi térképe, amely fantasztikus betekintést nyújt abba, hogy gondolkoztak magukról és a világról, meg az ember eredetéről az ókori mezopotámiaiak:
[–>
«Aficionado al café. Gurú de los viajes. Sutilmente encantador experto en zombis. Lector incurable. Fanático de la Web».